Minden Magyarok Nemzetközi Néptáncfesztiválja

A régióban egyedülálló fesztivál a magyar népzene és néptánc szép hagyományait ápolva mutatja be a hazai és határon túli magyar táncegyüttesek legjobbjait, külföldi vendégegyüttesek szereplésével kiegészítve. A három nap alatt a koncertek, táncházak, játszóházak és néptáncbemutatók közt minden korosztály megtalálhatja az érdeklődésének megfelelőt.

2017-ban XXIII. alkalommal rendezik meg a Dél-Alföld legnagyobb nemzetközi néptánc fesztiválját. Európa számos országából jönnek fellépők, akik felejthetetlenné teszik ezt a hétvégét mindeki számára. A város ilyenkor nem csak turistákkal, sok sok színes, a világ minden tájáról érkező fellépőkkel is tele van. A Gyulai vár melletti tószínpadon estébe nyúló előadásokat tartanak ilyenkor.

 

Részletes program:

2017. augusztus 17. (csütörtök)

19:00 Gasztroudvar és ismerkedési est

Közreműködik: Fesztiválzenekar

Helyszín: Vár környéke

20:00 Minden Magyarok Borai

Jóboroknak szép hazája Erdély

Ambrus Lajos József Attila-díjas író borestje Heit Lóránt (Bihardiószeg) Seprődi József (Dicsőszentmárton) borászokkal.

Belépődíj vásárolható a helyszínen, amely magában foglalja az elfogyasztott borok árát.

Jegyár: 1200 Ft

Helyszín: Várborozó

2017. augusztus 18. (péntek)

 

10:00-17:00 Néptáncosok képzése – Mezőségi táncoktatás a fesztiválon résztvevő együttesek részére

Szervező: Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége és a Hagyományok Háza

Helyszín: Erkel Ferenc Művelődési Központ

11:00 Tértánc külföldi együttesek részvételével

Helyszín: Várfürdő

17.30 Garagulya Gólyalábasok közönségcsalogató műsora

Helyszín: Kossuth tér

 

18:00 Zenés, táncos felvonulás a Kossuth térről a Várkertig

Résztvevő együttesek:

Körös Táncegyüttes (Gyula), Harruckern Táncegyüttes (Gyula), Csimpolya Gyermektáncegyüttes (Püspökladány), Üllési Fonó Néptáncegyüttes (Üllés), Berény Táncegyüttes (Mezőberény), Forgórózsa Táncegyüttes (Debrecen), Matyó Néptáncegyüttes (Mezőkövesd), Szőttes Kamara Néptáncegyüttes (Pozsony, Szlovákia), Róna Néptánc Együttes (Kikinda, Szerbia), Cimborák (Bácskossuthfalva, Szerbia), Pendik Folklor Egitim Merkezi (Törökország), SREM Néptáncegyüttes (Szerbia), Mijat Maskovic Hagyományőrző Táncegyüttes (Montenegro), HKUD „Biseri Slavonije” Táncegyüttes (Horvátország), Fesztiválzenekar, Magyarpalatkai Banda, Rajeczky Szimpatikusok

 

18:00 Népi  kézműves játszóház

19:30 Mezőségi hagyományőrzők bemutató színpada

Közreműködik: Magyarpalatkai Banda és hagyományőrző táncosok Visából.

Helyszín: Várkert

 

20:00 Fesztivál megnyitó

A rendezvényt megnyitja: Dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere

I. rész: A fesztivál vendég együtteseinek műsora

II. rész: Falusi Színek – a Fitos Dezső Társulat előadása

Rendező-koreográfus: Kocsis Enikő – Fitos Dezső

Közreműködik: Szentendre Táncegyüttes

Muzsikál: Bazseva Zenekar

Helyszín: Tószínpad

22:30 Táncház énekkel és tánccal

Közreműködnek:

a fesztiválon résztvevő táncegyüttesek, Fesztiválzenekar, Magyarpalatkai Banda

Halmos Kata (ének)

Helyszín: Várkert

 

2017. augusztus 19. (szombat)

9.00-12.00 Néptáncosok képzése – Mezőségi táncoktatás a fesztiválon résztvevő táncegyüttesek részére

Szervező: Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége és a Hagyományok Háza

Helyszín: Erkel Ferenc Művelődési Központ

15:00 HB – Hosszú Búcsú Halmos Bélától

Portréfilm Halmos Béla prímás, népzenekutatóról

Helyszín: Almásy-kastély

16:00 Térzene

Közreműködik: Magyarpalatkai Banda

Helyszín: Várfürdő

16:00 Népi kézműves játszóház

benne: Rongy Elek, a példakép – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása

17:00 Ettől jó a magyar… Garagulya Gólyalábasok vásári attrakciója

18:30 Fűben, fában muzsika – Agócs Gergely műsora

18:00 Térzene és tértánc magyar együttesek részvételével

Közreműködik: Fesztiválzenekar

Helyszín: Harruckern-tér

20:00 Fesztiválbemutató I.

Résztvevő együttesek műsora

Helyszín: Tószínpad

 

~22:30  Táncház énekkel és tánccal

Közreműködnek:

a fesztiválon résztvevő táncegyüttesek, Fesztiválzenekar, Magyarpalatkai Banda

Helyszín: Várkert

 

2017. augusztus 20. (vasárnap)

Az Államalapítás ünnepe

 

9:00 Rajeczky Szimpatikusok műsora

Helyszín: Városi piac

10:00 Ünnepi Szentmise

Szent István köszöntő a fesztiválon résztvevő táncegyüttesek közreműködésével

Helyszín: Belvárosi katolikus templom

10:00-13:00 Családi programok a Várkertben

Népi kézműves játszóház

Betyárparádé – a Garagulya Gólyalábasok vásári attrakciója

A Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tanszakos diákjainak bemutatója (közreműködik: Rajeczky Szimpatikusok és a Fesztiválzenekar)

„Elszaladt az aranygulya” – Zenék Kis-Magyarországról. A Fesztiválzenekar műsora

15:00 Népi kézműves játszóház

Lúdas Matyi – a Madzag Bábegyüttes interaktív bábelőadása

 

15:00 Válaszúti hegy aljába – Portré Kallós Zoltán néprajzkutatóról

Helyszín: Almásy-kastély

 

16:00 A fesztivál magyar táncegyütteseinek műsora

18:30 Pál IstvánSzalonna” és bandája

Helyszín: Várkert, kisszínpad

20:00 Ünnepi műsor a Tószínpadon

Ünnepi beszédet mond: Dr. Kovács József  országgyűlési képviselő

Közreműködik: Pál Eszter

A résztvevő együttesek bemutatója

„Sok Szent István – napokat vígan megélhess!…”

Közreműködnek: Mezőségi hagyományőrzők, illetve a fesztiválon résztvevő magyar táncosok, valamint a Magyarpalatkai Banda.

Ünnepi tüzijáték